Okadzanie to jeden z rytuałów, który znany jest w różnych praktykach duchowych, także w religii chrześcijańskiej. Wykorzystanie dymu w celu oczyszczenia przestrzeni to tak samo znana czynność jak praktyki duchowe. W zależności od charakterystyki i celu takiego obrzędu okadza się przedmioty, osoby lub pomieszczenia. Właściwie przeprowadzony rytuał oczyszczenia z wykorzystaniem białej szałwii przede wszystkim umożliwia usunięcie wszelkich niskich wibracji oraz negatywnego ładunku z otaczającego pola energetycznego przedmiotów, ludzi i miejsc. W ten sposób możliwe jest uzyskanie wysokich wibracji dających spokój, radość oraz miłość. Jednak w jaki sposób powinno się przeprowadzać rytuał okadzania?

W jaki sposób okadzać, aby oczyścić przestrzeń szałwią?

Energetyczne oczyszczenie pomieszczenia to główny cel rytuału, jakim jest okadzanie. Jednak należy pamiętać, że jest to również praktyka uważności, której zadaniem jest zwiększenie poziomu duchowości i świadomości. Ponadto potęguje ona skupienie, harmonie, a także skutecznie balansuje energię, jaka nieustannie otacza ludzi. Tego rodzaju rytuał przeprowadza się najczęściej w momencie, kiedy osoby pragną uwolnić się od negatywnych emocji. Samo przeprowadzenie takiego rytuału ma pozwolić na pozostawienie niekorzystnych wydarzeń za sobą. Jednak zasadnicze pytanie odnośnie właściwości i rytuału oczyszczania brzmi: biała szałwia jak okadzać?

Rytuał okadzania zaczyna się od siebie. Dokładnie, od stóp, sukcesywnie w kierunku głowy, ale też nie zapominając o bokach oraz plecach. Następnie wraz z tlącą się szałwią należy przemieszczać się po mieszkaniu, zaglądając także do innych pomieszczeń. Ważne jest to, aby poruszać się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Przy czym szczególną uwagę trzeba zwracać na zakamarki oraz ciężej dostępne miejsca w domu, ponieważ to w niedostępnych zakątkach kumuluje się zła energia.

Podczas przeprowadzania rytuału, w momencie kiedy kadzidełko zgaśnie, a tym samym przestrzeni dymić – trzeba podpalić je ponownie. Z kolei jeżeli po zakończeniu procesu oczyszczania kadzidełko nadal się tli, można je pozostawić do całkowitego wypalenia bądź samodzielnie zgasić. W momencie przeprowadzania całego rytuału nie można zapomnieć także o otwarciu okien, aby negatywna energia wraz z dymem mogła się ulotnić z mieszkania.

Przeprowadzanie rytuału oczyszczania z wykorzystaniem szałwii, zgodnie z wierzeniami pozostawia przestrzeń w tzw. energetycznej pustce. Tym samym, po oczyszczaniu, warto ponownie pomieszczenie naładować energią. Wykorzystać można to samo kadzidełko zgodnie z indywidualnymi intencjami. W ten sposób możliwe będzie ponowne przyciągnięcie pozytywnej energii.

Szałwia biała jako kadzidło – najważniejsze właściwości

Zastosowanie szałwii jest niezwykle szerokie. Między innymi uważana jest za najbardziej popularne kadzidło oczyszczające. Dlatego tak często stosowana jest do okadzania. Niemniej szałwia biała pobudza także funkcje umysłowe, przede wszystkim działania w sposób stymulujący na funkcje pamięci. Ponadto ma niezwykle łagodzący wpływ na stany depresyjne.

Okadzanie szałwią białą wprowadza dobrą energię w celu budowania pozytywnej atmosfery. Jednocześnie uwalnia ona pomieszczenia, przedmioty oraz osoby od złej energii, która odbiera witalność i codzienną radość z życia. Ta niezwykła roślina, jaką jest szałwia biała, nie tylko posiada wiele właściwości praktycznych dla zdrowia i samopoczucia, ale również za pomocą oczyszczenia leczy duszę, umysł i ciało.